Aandacht voor Ouderen is een netwerk voor de hele stad. Zorgorganisaties, welzijnsorganisaties en vrijwilligersverenigingen werken samen zodat (kwetsbare) ouderen in de buurt een stevig sociaal netwerk hebben. Met mensen om op terug te vallen, zodat zelfstandig wonen langer mogelijk blijft en regie over het eigen leven behouden blijft.
Partners zijn Senioren Centrum Helmond, Senioren Stiphout-Warande, Seniorenvereniging st. Lucia, Senioren Brouwhuis, Bibliotheek Helmond-Peel, GGD, Jibb+, PVGE, Savant Zorg, De Zorgboog, Zorgboog Extra, Cultuurcontact, LEVgroep, ANBO-PCOB, De Zonnebloem, VBOH, WoCom, Pozob en de gemeente Helmond.
Waarom dit netwerk bestaat
Joop Slegers (voorzitter): “Het meeste wordt bereikt door het samen te doen. Het netwerk zoekt actief partners op en zet plannen om in daden in de wijken.”
Voor wie
Het netwerk is er voor 60-plussers in Helmond en hun naasten. Ook professionals en vrijwilligers vinden elkaar sneller via deze samenwerking.
Suzan de Koning (netwerkcoördinator): “Mensen wonen langer thuis. Dan is op tijd contact hebben en elkaar weten te vinden echt belangrijk. Vandaag gaat het goed; morgen kan het anders zijn.”
Wat het netwerk doet
- Praat Vandaag over Morgen (PVOM): samen vooruitkijken rond wonen, zorg en het eigen netwerk van inwoners.
- Contact in de buurt: activiteiten en ontmoetingen die helpen om elkaar te leren kennen en te ondersteunen.
- Korte lijnen met zorg en wonen: samenwerking met huisartsen, Sociale Teams Helmond en woningcorporaties verlaagt drempels en voorkomt dat vragen te laat komen.
Fanny van der Laak (projectleider PVOM): “Praat Vandaag over Morgen helpt om op tijd het gesprek te voeren over wonen, zorg en het eigen netwerk. Door nu met elkaar in gesprek te gaan, versterk je je eigen netwerk en bereid je je samen beter voor op de toekomst.”
Voorbeeld uit de wijk
Brandevoort Oog voor Elkaar laat zien wat lokaal mogelijk is: buurtgenoten die elkaar helpen, met praktische steun en ontmoetingen.
Ton Diris (ondersteuner): “De kracht van de wijk is groot. Mensen kennen elkaar en staan klaar voor elkaar. Die aanpak wordt gedeeld met andere delen van Helmond.”
Wat het netwerk bijzonder maakt
Joost Verspaget (mede-initiatiefnemer en penningmeester): “Het netwerk vormt de schakel tussen professionals en vrijwilligers. Van grote projecten zoals PVOM tot kleinschalige initiatieven aan huis: als het mensen verbindt, helpt het.”
Samenwerking met LEVgroep
LEVgroep is partner in het netwerk Aandacht voor Ouderen. Vanuit buurtwerk, vrijwilligersondersteuning en doorverwijzing helpt LEVgroep inwoners, organisaties en initiatieven elkaar te vinden. Samen met de andere partners worden bijeenkomsten, gesprekken en activiteiten georganiseerd in de wijken.
Meer informatie en meedoen
Doel van het netwerk: een stad waarin ouderen niet alleen staan, maar gedragen worden door een sterk, toekomstbestendig sociaal netwerk.

Van links naar rechts: Ton Diris, Suzan de Koning, Joop Slegers, Joost Verspaget en Fanny van der Laak