Lokaal Mantelzorgnieuws Deurne

Marleen Thielen gestart als Mantelzorgmakelaar

Marleen Thielen

Binnen de gemeente Deurne is Marleen Thielen gestart als Mantelzorgmakelaar. Marleen stelt zich voor:

Hallo, ik ben Marleen Thielen en al meer dan 33 jaar actief in de zorg. Ik ben MantelzorgMaat gestart en bied praktische ondersteuning aan mantelzorgers die vastlopen in het doolhof van regels, instanties en zorgmogelijkheden. Als mantelzorgmakelaar help ik je om de juiste zorg te organiseren, informeer ik je over financiële en juridische vraagstukken en neem ik administratieve taken uit handen. Hierdoor kun jij je volledig richten op de zorg voor je naaste, zonder te verdwalen in de rompslomp die vaak bij mantelzorg komt kijken. Ik sta naast je gedurende dit hele proces, met als doel jouw draagkracht te vergroten en de zorg waar mogelijk te verlichten.

Meer informatie of contact:
www.mantelzorgmaat.nl
06-13719558

Tip: Steeds meer zorgverzekeraars vergoeden een mantelzorgmakelaar vanuit het aanvullende pakket. 
Kijk voor meer informatie in VergoedingMZMZorgverzekering_4.pdf

Lotgenotencontactavond voor mantelzorgers van kinderen met autisme

Elke tweede dinsdag van de maand organiseert het Autisme Informatie Centrum (AIC) De Peel een lotgenotencontactavond voor ouders en verzorgers van kinderen met autisme. Tijdens deze avonden kun je in gesprek met anderen, ervaringen delen, herkenning vinden en praktische tips uitwisselen. Afhankelijk van de behoefte worden specifieke thema’s besproken. De bijeenkomsten worden begeleid door vrijwilligers die uit eigen ervaring bekend zijn met autisme binnen het gezin. Ze zijn laagdrempelig, en je kunt per keer beslissen of je wilt aansluiten.

De bijeenkomsten vinden op wisselende locaties in de Peelregio plaats. Meer informatie en de eerstvolgende bijeenkomst: nva-nb.nl/events/categorie/lotgenotencontact

Logeerhuis Plezant biedt ondersteuning aan de mantelzorger

Je bent mantelzorger voor je partner, vader, moeder, of andere naaste. Je zorgt met liefde en aandacht. Dat kan veel van je vragen. Het kan emotioneel en lichamelijk behoorlijk zwaar zijn. Daarom is het goed dat je als mantelzorger af en toe de zorg kunt overdragen aan Logeerhuis Plezant in Lieshout. 

Voor meer informatie: Logeren met zorg in huiselijke sfeer - Logeerhuis Plezant Lieshout

Ik besluit mee: Huishoudelijke ondersteuning in de Peelgemeenten

De Peelgemeenten lopen tegen de grenzen aan van de huishoudelijke ondersteuning. Door personeelsgebrek staan de uitvoering en kwaliteit onder druk. Daarnaast staat het systeem van resultaatgericht beschikken ter discussie. Door de toenemende vergrijzing en het streven om mensen zo lang mogelijk thuis te laten wonen, zal de vraag naar ondersteuning in de toekomst alleen maar groeien. Dit vergroot de financiële druk, waardoor niet iedereen meer geholpen kan worden en de beschikbare hulp verdeeld moet worden.
Om tot een toekomstbestendige oplossing te komen, willen de Peelgemeenten samen met betrokkenen een gedragen plan ontwikkelen.

  • Voorbereidend gesprek – Iedereen die zich betrokken voelt, kan zich aanmelden voor een voorbereidend gesprek. Hierin wordt het proces uitgelegd en krijg je handvatten om goed voorbereid deel te nemen aan de plandag. Deelname aan een voorbereidend gesprek is verplicht om mee te kunnen doen aan de plandag. Gesprekken vinden plaats tot en met maart 2025. Let op: aanmelden kan tot en met 3 maart.
  • Plandag – Op zaterdag 8 maart 2025 komen alle betrokkenen samen in het Ontmoetingscentrum in Beek en Donk. Hier worden binnen de kaders van de gemeenten afspraken gemaakt en besluiten genomen. Na aanmelding voor een voorbereidend gesprek ontvang je een uitnodiging met alle details.

Meer informatie en aanmelden: Huishoudelijke Ondersteuning Peelgemeenten - Ik Besluit Mee

Ik besluit mee